*Fotografie sú iba ilustratívne. Predaj vozidiel je plánovaný na začiatok roka 2021.

 

KABRIOLET ALEBO HATCHBACK A TRI RÔZNE FARBY INŠPIROVANÉ PRÍRODOU: NOVÝ FIAT 500 «LA PRIMA SI UŽ MÔŽETE OBJEDNAŤ U SVOJHO DEALERA V KTOREJKOĽVEK VERZII.

NOVÝ FIAT 500 «LA PRIMA»: DVE TVÁRE ZAJTRAJŠKA

Všetko čaro kabrioletu alebo dokonalý výhľad na nebo u hatchbacku s panoramatickou strechou. Teraz si môžete objednať nový Fiat 500 «la Prima» v ktorejkoľvek verzii. Vyberte si tú svoju!

PREHĽAD

Nový Fiat 500 «La Prima»: dve tváre zajtrajška

Všetko čaro kabrioletu alebo dokonalý výhľad na nebo u hatchbacku s panoramatickou strechou. Teraz si môžete objednať nový Fiat 500 «la Prima» v ktorejkoľvek verzii. Vyberte si tú svoju!

 

Navrhnutý pre ďalšie desaťročie

Nový Fiat 500 «la Prima» je postavený na úplne novej platforme, ktorá mu zaistí nielen konkurencieschopnosť v ďalších desiatich rokoch, ale tiež výrazne väčšiu nezávislosť v mestskej prevádzke než akákoľvek iná 500. Pre jednoduché dobíjanie v domácich podmienkach bude Fiat 500 «la Prima» štandardne vybavený rýchlonabíjaním a voliteľne aj domácou dobíjacou stanicou easyWallbox.

Ďalšia úroveň mestského vozidla

Nová 500 «la Prima» bude prvým mestským vozidlom s autonómnym riadením
2. úrovne. Bude schopná samočinne zrýchľovať, brzdiť, udržiavať svoju pozíciu v jazdnom pruhu, čítať dopravné značenie a odporúčať úpravu rýchlosti jazdy. Vďaka 360stupňovému pohľadu Drone View bude taktiež sledovať chodcov a cyklistov.

 

Zmeňte svet pomocou krásy

Nová 500 «la Prima» bude širšia, dlhšia a jej kolesá budú posadené viac od seba. V interiéri sa pochváli čistým dizajnom, menším počtom tlačidiel a typickými líniami. Pôjde o najkrajšiu 500 všetkých čias.

ELEKTRICKÉ FUNKCIE

Navrhnutý pre mesto

Autonómia pokryje každodenné jazdy v meste: do práce, telocvične a späť domov vďaka dojazdu až 320 km*. Pri jazde v mestskej premávke sa dojazd zvýši až na pôsobivých 458 km.

 

*Homologizácia WLTP: uvedené hodnoty dojazdu na elektrický pohon sú predbežné a boli stanovené na základe testovacieho protokolu WLTP. Predbežné hodnoty sa môžu líšiť od konečných oficiálnych hodnôt schváleného typu. Každodenné používanie sa môže líšiť a závisí od rôznych faktorov a konfigurácii vozidla, napríklad od individuálneho štýlu jazdy, charakteristiky trasy, vonkajšej teploty, použitie klimatizácie/ kúrenia, chladenia a stavu batérie. 

 

Režim Sherpa

Na výber budete mať režim Sherpa. Ide o inteligentné nastavenie, ktoré kontroluje prevádzku vozidla a umožňuje ušetriť energiu a presne vypočítať, ako sa dostať do cieľa pri optimalizácii parametrov vozidla: napríklad nabíjačka mobilného telefónu, klimatizácia, rýchlostný limit alebo zrýchlenie.

Rýchlodobíjanie

Nová 500 «la Prima» môže využiť rýchlodobíjanie 85 kW, čo umožní dobitie batérie pre celodennú jazdu (50 km) za 5 minút, zatiaľ čo nabitie na 80% zaberie 35 minút. Vzhľadom k tomu, že rýchlonabíjanie bude štandardom, budete ho môcť využiť u akejkoľvek rýchlonabíjacej verejnej stanice. Súčasťou výbavy bude dobíjací kábel Mode 3 umožňujúci rýchlodobíjanie.

 

Špecifické ovládanie vozidla 

Nová 500 «la Prima» ponúka jazdu, ktorá umožňuje pomocou jedného pedálu ovládať tak ako zrýchľovanie, tak i spomaľovanie. Kedykoľvek vodič zloží nohu z pedála, vozidlo začne spomaľovať, pričom kinetická energia sa premení na elektrickú, ktorá sa následne využije pre dobíjanie batérie. Vozidlo rovnako disponuje i druhým pedálom, ktorý umožňuje brzdenie vozidla.

TECHNOLÓGIA

Spolujazdec Fiat

Nová 500 «la Prima» vám umožní jazdiť jemnejšie mnohými spôsobmi. Najskôr si vozidlo prečíta dopravné značky a navrhne vám rýchlosť, akú by ste mali na konkrétnej ceste udržiavať. Po tomto nastavení bude vozidlo udržiavať rýchlosť a odstup od vpredu idúcich vozidiel (v rýchlosti cez 30 km/h), bude vás udržiavať uprostred jazdného pruhu (v rýchlosti cez 60 km/h) a samočinne zastaví v prípade, že to bude premávka vyžadovať.

 

Udrží vás v správnom smere

Nová 500 «la Prima» vám pomôže zabrániť nechcenému prekročeniu hraníc jazdného pruhu, udrží vás v správnom smere aktívnym zásahom do riadenia a ochráni tak vás aj ostatných cestujúcich pred nebezpečenstvom. Ak systém zistí, že vozidlo neúmyselne opúšťa jazdný pruh, upozorní vás vizuálnou a zvukovou výstrahou a takisto miernou vibráciou vo volante s cieľom zabezpečiť správnu korekciu volantom.

Jednoduchšie parkovanie

S novou 500 «la Prima» sa vám pri parkovaní už nemôže stať, že by ste narazili do vozidla alebo inej prekážky. Jedenásť senzorov rozmiestnených vpredu, na bokoch a vzadu sleduje vaše vozidlo zo všetkých strán a v rýchlosti pod 13 km/h vám odhalia akúkoľvek prekážku okolo vás informujú vás o ich blízkosti.

 

Žiadne mŕtve uhly

Pri rýchlejšej jazde medzi 15 a 140 km/h bude nová 500 «la Prima» pomocou ultrazvukových snímačov sledovať objekty nachádzajúce sa v mŕtvych uhloch vozidla na oboch stranách a tiež za ním, a upozorní vás na ne pomocou zvukového signálu a svetelnej výstrahy na vonkajšom spätnom zrkadle.

 

Zadná parkovacia kamera

Zadná parkovacia kamera sprostredkováva obraz všetkého, čo sa nachádza za vami, a to na obrazovke multimediálneho systému s vysokým rozlíšením. Obraz je premietaný vrátane dynamických navádzacích liniek a grafiky stredovej čiary upravujúcej sa na základe otáčania volantom, čo pomáha lepšie vnímať vzdialenosť za vozidlom aj jeho smer.

KONEKTIVITA

Platforma konektivity pre budúcnosť

Platforma konektivity pre budúcnosťÚplne nový multimediálny systém Cinerama nového Fiatu 500 «la Prima» ponúka na jasnom 10,25“ displeji vždy široký a čistý obraz. Ultra rýchle párovanie Bluetooth spojí všetky smartfóny vo vozidle za menej ako 5 sekúnd od otvorenia dverí. Rozhranie podobné vášmu smartfónu s plne personalizovaným usporiadaním obrazovky urobí váš multimediálny systém ľahko použiteľným a dostupným. Nová 500 «la Prima» bude tiež využívať bezdrôtovú nabíjačku telefónov, vďaka čomu môžete byť vždy v spojení.

 

Funkcia zrkadlenia smartfónu

Pripojte sa 10,25“ HD dotykovým displejom a užite si najšikovnejší a najbezpečnejší spôsob používania vášho mobilného telefónu za volantom. Používajte vašu navigáciu, telefonujte hands-free, odosielajte a prijímajte správy aj hlasovými povelmi, počúvajte váš výber hudby bez toho, aby ste prerušili vaše sústredenie sa na jazdu.

 

Vaša 500 vo vašom smartfóne

Nová 500 «la Prima» predstaví kompaktnú a vysoko modernú škálu možností pripojenia a to tak ako na palube vozidla, tak aj mimo neho vrátane novej aplikácie. S aplikáciou budete môcť spravovať novú 500 «la Prima» kedykoľvek a kdekoľvek.
Objavte všetky funkcie.

DIZAJN

Inšpirujúca změna od roku 1957

Prvá generácia poskytla ľuďom mobilitu a slobodu. Druhá premenila mestské vozidlá na niečo výnimočné. Tretia sa zaväzuje k vyššiemu cieľu. 

 

Nový Fiat 500 «La Prima» - dnes ako Kabriolet a Hatchback

Vďaka exkluzívnej látkovej streche s monogramom Fiat u verzie kabriolet a panoramatickej streche u verzie hatchback je štýl novej chystanej 500 «la Prima» vždy na vrchole. Vyberte si ten svoj.

 

Prírodná paleta

U Fiatu 500 «la Prima» sa krása snúbi s funkčnosťou, a to tak u verzie kabriolet, ako aj u verzie hatchback. Oba modely sú k dispozícii v troch odtieňoch, ktoré boli inšpirované prírodou.

Exteriér

Odkaz ikony:  Vychutnajte si jazdu s otvoreným nebom nad hlavou v dokonalom duchu Dolce vita v prvom štvorsedadlovom kabriolete s rýdzo elektrickým pohonom a látkovou strechou s grafikou Fiat alebo perfektný výhľad na nebo cez panoramatickú strechu verzie hatchback.
Vždy prvý: Spodnú časť zadného okna zdobí exkluzívne logo «la Prima»: pretože prvý elektromobil značky Fiat rozhodne stojí za zapamätanie.
Jednoduchšia od prvého dotyku: Otvorte svoje vozidlo, bez toho aby ste hľadali kľúče po vreckách. Prepracovaná elektronická kľučka dverí so systémom e-latch bude vyzerať lepšie a v porovnaní s ostatnými modelmi 500 bude aj jednoduchšia. Majte kľúče pri sebe a stlačte malé tlačidlo z vnútornej strany kľuky pre odomknutie vozidla a pohodlné nastúpenie.
Od minulosti k budúcnosti: LED bočné smerovky boli inšpirované pôvodným štýlom Fiatu 500 z roku 1957. Tento historický detail je poctou duchu, ktorý inšpiroval našu minulosť a teraz nás vedie do budúcnosti.
Posvieťte si na budúcnosť: Full LED svetlomety vám poskytnú jasnejší pohľad na vozovku a zároveň moderný, avšak na prvý pohľad rozoznateľný vzhľad 500.

 

Interiér

Ikonický podpis: Volant so skvelým dizajnom pripomínajúcim pôvodný štýl dvojramenného volantu Fiatu 500 z roku 1957 zdobí špecifické klasické logo.
Pohodlne na ceste inovácií: Úplne nové sú taktiež aj sedadlá pripravovanej 500 «la Prima». Majú vygravírovaný monogram Fiat, výškové nastavenie (s reguláciou v 6 smeroch), sú viac anatomické a vyhrievané. 
Užite si nový priestor: Širší, dlhší a pohodlnejší. Vaše veci budú mať viac priestoru ako kedykoľvek predtým. Nová 500 «la Prima» ponúkne prepracované úložné priestory vrátane držiaka smartfónu a výsuvného držiaka nápojov, vďaka čomu budete mať všetko po ruke a vaše jazdy budú vždy bezstarostné.
Textílie budúcnosti: Predná časť palubnej dosky bude predstavovať zmenu v zmysle dizajnu interiéru v záujme udržateľnejšej budúcnosti.

*Fotografie sú iba ilustratívne. Predaj vozidiel je plánovaný na začiatok roka 2021.